Alarmy do domów jednorodzinnych i nie tylko

Alarmy bezprzewodowe w domu mają wiele walorów użytkowych, ale różnią się między sobą dostępnymi funkcjami. Różnią się one od alarmów przewodowych, ponieważ mają inny sposób montażu oraz użytkowania. W związku z tym, że dobre zamki, antywłamaniowe rolety i okna nie zagwarantują 100% bezpieczeństwa, warto rozważyć montaż alarmów. Z pewnością odpowiednio dobrany system alarmowy jest najbardziej skutecznym sposobem zabezpieczenia domu przed włamaniem. Dodatkowo zewnętrzny sygnalizator alarmowy skutecznie odstrasza włamywaczy. Jeśli jednak włamywacz wejdzie do naszego domu, uruchomiony alarm. W związku z tym, gdy posiadasz umowę z firmą zajmującą się ochroną mienia, uruchomiony alarm spowoduje przekazanie sygnału do firmy ochroniarskiej oraz wizytę patrolu w Twoim domu.

Alarmy w domu

Najczęściej wybieranym systemem alarmowy jest instalacja, która posiada czujniki ruchu w pomieszczeniach, manipulatorem znajdującym się przy drzwiach i  sygnalizatorem akustyczno-optycznym. Jednak ich budowa jest dość skomplikowana. Wszystkie urządzenia są ze sobą połączone co sprawia, że wykrywają włamanie i sygnalizują je ostrym dźwiękiem oraz sygnalizacją świetlną. Alarm reaguje, gdy włamywacz otwiera drzwi i okna, rozbija szyby, niszczy drzwi oraz gdy wystąpią inne sytuacje sytuacji naruszających bezpieczeństwo. Cały system poinformuje odpowiednie służby za pomocą linii telefonicznej, sieci komórkowej lub internetu.

Z czego składają się alarmy?

Alarmy zbudowane są z odpowiednich elementów, dzięki którym cały system jest sprawny, a jego części kompatybilne. Składa się on z:

  • centrali alarmowej;
  • czujek;
  • monitora;
  • sygnalizatora alarmowego.

Alarmy i montaż całego systemu- Gdynia, Gdańsk, Sopot

Firma PJ- elektryk zajmuje się profesjonalnym montażem alarmów przy każdym budynku. Rozumiemy, że każdy chce czuć się bezpiecznie we własnym domu i zabezpieczyć swój dobytek podczas nieobecności. Oferujemy montaż urządzeń i systemów alarmowych na terenie całego obiektu, a także podwórka. Reasumując- alarmy gwarantują bezpieczeństwo w Twoim domu w każdym momencie dnia i nocy.

Montaż alarmów

Posiadamy odpowiednią wiedzę z zakresu systemów alarmowych i gwarantujemy profesjonalny montaż alarmów w każdym budynku.

Dlatego jeśli nie wiesz jaki rodzaj alarmu wybrać skontaktuj się z nami- udzielimy Ci potrzebnych informacji i zaoferujemy profesjonalny montaż alarmu.