Monitoring w Twoim domu

Monitoring domu gwarantuje każdemu użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa. Możemy oglądać co się dzieje wokół naszego domu pod naszą nieobecność. Obserwować garaż, bramę wjazdową, drzwi wejściowe oraz teren naszego domu. Monitoring domu może także zapobiec aktom wandalizmu, rozbijaniu szyb, kradzieży i wielu innym nieprzyjemnym sytuacjom. Może także pomóc policji w poszukiwaniach sprawców zdarzenia, jeśli będą miały takie miejsce.

Monitoring w domu- jego montaż

Najprostszym sposobem na zabezpieczenie domu jest montaż monitoringu. Odpowiednio zintegrowany monitoring z zamontowanym dodatkowo systemem alarmów zapewnia każdemu użytkownikowi wysoki poziom zabezpieczenia własnego mienia. Alarm poinformuje nas o intruzach na posesji lub w domu, dając także sygnał do odpowiednich służb ochrony, a obraz z kamer pozwoli obejrzeć całą sytuację i może zostać wykorzystany do ścigania przestępców.

Montaż monitoringu- co potrzebne

Jeśli chcesz zamontować monitoring w swoim domu skontaktuj się z PJ- elektryk. Zajmujemy się montażem monitoringu i gwarantujemy Ci bezpieczeństwo w domu. Do monitoringu domu wykorzystuje się najczęściej monitoring sieciowy IP, w skład którego wchodzą kamery IP, niezbędne urządzenia sieciowe oraz rejestrator IP wraz z twardym dyskiem. Wszystko połączone jest ze sobą odpowiednimi przewodami, które przesyłają obraz nagrany przez kamery na dysk twardy.

Kamery do monitoringu

Podczas wyboru monitoringu należy zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii. Wykorzystywane kamery podczas montażu monitoringu dzielą się na wewnętrzne (używane wewnątrz domu) oraz zewnętrzne (używane na zewnątrz budynku). Jeśli kamery zewnętrzne będą umieszczone w miejscu nieoświetlonym należy dodatkowo zamontować kamery dzień/ noc lub z oświetlaczem IR.

Dodatkowo trzeba uwzględnić ilość kamer, które będą nagrywały obraz. W zależności od nagrywanej powierzchni należy wybrać spośród 4, 8 lub 16 kamer. Różnią się one od siebie także jakością oraz kompresją obrazu. Jeśli chcemy mieć podgląd na dom przez internet należy także pamiętać o podłączeniu go do sieci za pomocą LAN.

Podczas kupna kamery przemysłowej trzeba pamiętać o warunkach w jakich będzie ona pracowała. Należy zwrócić uwagę na pory rejestrowanego obrazu, gdyż ważne jest, aby dobrać odpowiedni jej rodzaj, a także obiektyw.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swój dom przed kradzieżami skorzystaj z naszej usługi montażu monitoringu. Dodatkowo montujemy także alarmy. Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegółową ofertę.